Baş prokuror Sinqapurda işgüzar səfərdədir
Azərbaycan Respublikasının Baş prokuroru Kamran Əliyevin rəhbərlik etdiyi geniş tərkibli nümayəndə heyəti Beynəlxalq Prokurorlar Assosiasiyasının 30-cu illik konfransı və ümumi yığıncağında iştirak etmək məqsədilə Sinqapura işgüzar səfərə gedib (2025 08-09 sentyabr).
Tədbir çərçivəsində hüquq-mühafizə orqanlarının fəaliyyətində müasir informasiya-kommunikasiya texnologiyalarının tətbiqi o cümlədən süni intellektdən istifadə imkanları, prokurorluq orqanları arasında kiber cinayətkarlıqla mübarizə üsulları, əməkdaşlıq əlaqələrinin daha da möhkəmləndirilməsi, yeni çağırışlara uyğun birgə təşəbbüslərin həyata keçirilməsi və bu kimi aktual məsələlərin müzakirəsi nəzərdə tutulur.
Keçirilən tədbirlərdə ölkəmizin İndoneziya Respublikasındakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Ramil Rzayev iştirak edir.

Press release 08 September 2025
A high-level delegation led by the Prosecutor General of the Republic of Azerbijan Kamran Aliyev, is on a working visit to the Republic of Singapore to participate at the 30th Annual Conference and General Meeting of the International Association of Prosecutors.
Within the framework of the event, discussions will be focused focused on the application of modern information and communication technologies in the activities of law enforcement agencies, including the use of artificial intelligence, methods of combating cybercrime, strengthening cooperation, implementing joint initiatives in line with new challenges, and other current issues.
The Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of the Republic of Azerbaijan to the Republic of Indonesia, Ramil Rzayev, is also participating at the event.