İndoneziya mətbuatı Ermənistan ordusunun dinc sakinlərə qarşı hədəflənmiş şəkildə hücumunu pisləyən məqalələr yayıb
İndoneziyanın aparıcı media vasitələri Ermənistan silahlı qüvvələrinin Azərbaycanın Füzuli rayonunun Alxanlı kəndinin mülki əhalisini və mülki obyektlərini hədəflənmiş şəkildə artilleriya atəşinə tutması və nəticədə Allahverdiyeva Sahibə və onun nəvəsi 2 yaşlı Quliyeva Zəhranın həlak olması barədə məqalələr dərc edib.
Məqalələrdə Azərbaycan Xarici İşlər və Müdafiə nazirliklərinin faciə ilə əlaqədar bəyanatları öz əksini tapıb. Erməni silahlı qüvvələrinin bu təxribatının vandalizm aktı olaraq Ermənistan dövlətinin terrorçu və işğalçı mahiyyətini bir daha sübut etdiyi, yaranmış vəziyyətə görə bütün məsuliyyətin tam şəkildə bu ölkənin siyasi-hərbi rəhbərliyinin üzərinə düşdüyü vurğulanır.
“JurnalIslam”, “globalnews” xəbər portallarında Türkiyənin Ermənistanın bu təxribatına sərt reaksiyası haqqında bəhs edilir.

Indonesian media publishes articles condemning targeted and deliberate attacking of civilians by the armed forces of Armenia
Indonesia’s leading media outlets publish articles about targeted and deliberate attacking of civilians and civilian objects of the Alkhanli village of Fizuli region of Azerbaijan by the armed forces of Armenia that resulted in killing of Allahverdiyeva Sahiba and her 2 years old granddaughter Guliyeva Zahra.
Articles cite the statements of Ministry of Foreign Affairs and Ministry of Defence of Azerbaijan on the tragedy. The articles note that this provocation of armed forces of Armenia as act of vandalism once again proves the terrorist nature of the state of Armenia and the responsibility for the current situation completely falls on the political-military leadership of Armenia.
“JurnalIslam”, “globalnews” news portals write about Turkey’s harsh reaction on this provocation of Armenia.