İndoneziyanın inzibati və bürokratik islahatlar naziri “ASAN xidmət”də
2023-cü il oktyabrın 10-da Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev İndoneziya Respublikasının inzibati və bürokratik islahatlar naziri Abdullah Azvar Anasın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb. Nümayəndə heyəti tərəflər arasında 2017-ci il iyulun 24-də imzalanmış Anlaşma Memorandumunun implementasiyası çərçivəsində ölkəmizə səfər edib. Memorandum çərçivəsində “ASAN xidmət” modeli İndoneziya Respublikasına ixrac olunub. Hazırda İndoneziyada həmin model əsasında yaradılmış 152 xidmət mərkəzi fəaliyyət göstərir.
İndoneziyalı nümayəndə heyəti üçün Dövlət Agentliyi tərəfindən dövlət xidmətlərinin dizaynı sahəsində görülən işlərə və “ASAN xidmət” mərkəzlərində tətbiq olunan rəqəmsal həllərə dair geniş təqdimat keçirilib.
Qonaqlar “ASAN xidmət” mərkəzi, Səyyar ASAN xidmət, “INNOLAND” İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzi, “ASAN İnnovativ İnkişaf Mərkəzi, “Bilim Bakı” mərkəzi ilə də tanış olublar.

Press release 17 October 2023
On October 10, 2023 Ulvi Mehdiyev, Chairman of the State Agency for Citizen Service and Social Innovation under the President of the Republic of Azerbaijan, met with the delegation led by the Minister of Administrative and Bureaucratic Reforms of the Republic of Indonesia, Abdullah Azvar Anas.
The delegation visited our country within the framework of the implementation of the Memorandum of Understanding signed between the parties on July 24, 2017. Within the framework of the memorandum, the "ASAN service" model was exported to the Republic of Indonesia. At present, there are 152 service centers established on the basis of that model in Indonesia.
An extensive presentation was held for the Indonesian delegation on the work done by the State Agency in the field of public service design and digital solutions applied in "ASAN service" centers.