İndoneziyanın Syarif Hidayatullah Cakarta Dövlət İslam Universitetinin nümayəndə heyəti ölkəmizə səfəri çərçivəsində Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunda olub. (27.05.2024)
Görüş zamanı iki ali təhsil müəssisəsi arasında elmi-pedaqoji və tədqiqat işlərinin aparılmasını nəzərdə tutan Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
Memorandumda hər iki ali təhsil müəssisəsinin fakültə və kafedraları arasında qarşılıqlı faydalı əməkdaşlığa əsaslanan elmi-tədqiqat işlərinin aparılması; birgə layihələrin reallaşdırılması; professor-müəllim heyəti və təhsilalanlar üçün qarşılıqlı akademik səfərlərin həyata keçirilməsi nəzərdə tutulur.
Sənəddə təcrübə və araşdırma, tədris prosesinin təşkili ilə bağlı bilikərin bölüşdürülməsi, universitetlərin alim və mütəxəssislərinin iştirakı ilə konfransların keçirilməsi, tələbə mübadiləsi və digər məsələlər yer alıb.
Qonaqlar, həmçinin Aİİ-nin tələbələri ilə görüşüblər. Syarif Hidayatullah Cakarta Dövlət İslam Universitetinin Beynəlxalq Əməkdaşlıq Mərkəzinin direktoru Maila Dinia Husni Rahiem təmsil etdiyi qurum haqqında tələbələrə geniş məlumat verib.

The delegation of Syarif Hidayatullah Jakarta State Islamic University had a meeting at the Azerbaijan Institute of Theology in frames of its visit to Azerbaijan. (27.05.2024)
During the meeting, a Memorandum of Understanding on conducting scientific-pedagogical and research work was signed between the two higher education institutions.
The memorandum covers the conducting scientific-research works based on mutually beneficial cooperation between the faculties and departments of both higher education institutions, implementation of joint projects and mutual visits.
The document includes exchange of experience, research and knowledge related to the organization of the educational process, holding conferences with the participation of university scientists and specialists, student exchange and other issues.
The guests also met with the students of Azerbaijan Institute of Theology. The director of the International Cooperation Center of Syarif Hidayatullah Jakarta State Islamic University Ms. Maila Dinia Husni Rahiem gave the students detailed information about the Islamic University.