Mətbuat şərhi 29 mart 2023
“Xüsusi karantin rejimində bəzi məhdudiyyətlərin aradan qaldırılması ilə bağlı əlavə tədbirlər barədə” Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 27.03.2023-cü il tarixli 93 nömrəli qərarı
“Xüsusi karantin rejimində bəzi məhdudiyyətlərin aradan qaldırılması ilə bağlı əlavə tədbirlər barədə” Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 27.03.2023-cü il tarixli 93 nömrəli qərarına istinadən 28.03.2023-cü il tarixindən saat  06:00 –dan etibarən:
• Hava nəqliyyatı vasitəsi ilə bütün xarici ölkə vətəndaşlarının və həmin ölkələrdə daimi yaşayan digər ğlkə vətəndaşlarının, habelə vətəndaşlığı olmayan şəxslərin Azərbaycan Respublikasına girişinə icazə verilir;
• “Xüsusi karantin rejimində bəzi məhdudiyyətlərin aradan qaldırılması ilə bağlı əlavə tədbirlər barədə” Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 26.05.2021-ci il tarixli 151 nömrəli qərarında əks olunmuş vətəndaşlarına, burada daimi yaşayan digər ölkə vətəndaşlarına, habelə vətəndaşlığı olmayan şəxslərə hava nəqliyyatı ilə Azərbaycan Respublikasına girişinə icazə verilən ölkələrin siyahısı ləğv edilir;
• Xarici ölkə vətəndaşlarının və həmin ölkələrdə daimi yaşayan digər ölkə vətəndaşlarının, habelə vətəndaşlığı olmayan şəxslərin Azərbaycan R%espublikasına girişi zamanı COVİD-19 pasportu (COVİD-19-a qarşı tam peyvənd olunmasını və ya COVİD-19-dan sağalaraq immunitetə malik olmasını təsdiq edən sənəd) tələbi ləğv edirlir;
• Yük daşımaları istisna olmaqla, ölkə ərazisinə yerüstü nəqliyyatla giriş-çıxışın dayandırılması qüvvədə saxlanılır

Resolution No. 93 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated 27.03.2023 "On additional measures related to the elimination of some restrictions in the special quarantine regime"
With reference to the decision No. 93 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated 27.03.2023 "On additional measures related to the elimination of some restrictions in the special quarantine regime", from 06:00 on 28.03.2023:
- All citizens of foreign countries and citizens of other countries permanently living in those countries, as well as stateless persons, are allowed to enter the Republic of Azerbaijan by air transport;
- Entry to the Republic of Azerbaijan by air transport to citizens of other countries, as well as stateless persons, reflected in the decision No. 151 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated 26.05.2021 "On additional measures related to the removal of some restrictions in the special quarantine regime" the list of permitted countries is cancelled;
- A COVID-19 passport (certifying full vaccination against COVID-19 or having recovered from COVID-19 and having immunity) when entering the Republic of Azerbaijan for citizens of foreign countries and citizens of other countries who live permanently in those countries, as well as stateless persons document) request is cancelled;
- With the exception of cargo transportation, the suspension of entry and exit to the territory of the country by land transport remains in force