Azərbaycan Səfirliyi "Bir mina-bir həyat: Azərbaycanda minalar" mövzusunda inşa müsabiqəsini elan edir
3 aprel 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının İndoneziya Respublikasındakı səfiri C.Mirzəyev İndoneziya Milli Kitabxanasının rəhbəri E. Aminudin Azizlə görüşmüşdür.
2024-cü ilin 3 aprel tarixində Azərbaycan Respublikasının İndoneziya Respublikasındakı səfiri C.Mirzəyev İndoneziya Respublikasının hüquq və insan haqları naziri Yasonna H.Laoly ilə görüşmüşdür
2024-cü ilin 2 aprel tarixində Azərbaycan Respublikasının ASEAN-dakı səfiri C.Mirzəyev ASEAN Parlamentlərarası Assambleyasının (AİPA) baş katibi Siti Rozaimeriyanty Dato Haji Abdul Rahman ilə görüşmüşdür. Tərəflər qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparmışlar.
Azərbaycan Respublikasının İndoneziya Respublikasındakı səfiri C.Mirzəyev ASEAN Sülh və Barışıq İnstitutunun icraçı direktoru səfir Gusti Agung Vesaka Puja ilə görüşmüşdür(02/04/2024))
02 aprel 2024
Azərbaycanın Respublikasının Sinqapur Respublikasındakı səfiri C.Mirzəyev Sinqapur Respublikasının Prezidenti Tarman Şanmuqaratnam və Baş naziri Lee Hsien Loongla Prezidentin İllik Diplomatik Qəbulunda görüşmüşdür (20/03/2024)
01 aprel 2024
Kambocanın Siem Reap şəhərində yerləşən Kamboca Mina Muzeyinin təsisçisi Aki Ra ilə keçirilmiş görüş (15/03/2024)
14 mart 2024-cü il tarixində Kamboca Krallığının Pnompen şəhərində yerləşən ASEAN Regional Minatəmizləmə Mərkəzinin (ARMAC) Baş qərargahındaAzərbaycan Respublikasının ASEAN-dakı səfiri Cəlal Mirzəyev və ARMAC-ın yeni təyin olunmuş icraçı direktoru xanınm Rothna Buth arasında görüş keçirilmişdir.