“Xarıbülbül” VII Beynəlxalq Musiqi Festivalı
Bu gün Azərbaycan Ümumilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 101-ci ildönümünü qeyd edir! Dərin ehtiram və minnətdarlıqla anırıq!
10 may 2024
2024-cü ilin 6-8 may tarixlərində Timor-Leste Demokratik Respublikasında işgüzar səfərdə olan Azərbaycan Respublikasının sözügedən ölkədəki səfiri C.Mirzəyev Timor-Leste Demokratik Respublikasının Prezidenti Jose Ramos-Horta ilə görüşmüşdür
07 may 2024
VI Ümumdünya Mədəniyyətlərarası Dialoq Forumunda iştirak məqsədilə ölkəmizdə səfərdə olan Filippin Parlamentinin nümayəndələr palatasının xarici əlaqələr komitıəsinin sədri xanım Rachel Arenas AR Milli Məclisinin Beynəlxalq münasibətlər və parlamentlərarası əlaqələr komitəsinin sədri Səməd Seyidovla görüşmüşdür (03.05.2024)
VI Ümumdünya Mədəniyyətlərarası Dialoq Forumunda iştirak məqsədilə ölkəmizdə səfərdə olan AIPA baş katibi Siti Rozaimeriyanty Dato Haji Abdul Rahman və ASEAN Sülh və Barışıq İnstitunun icraçı direktoru Gusti Agung Vesaka Puja BDU-da mühazirə keçiblər
2 may 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov VI Ümumdünya Mədəniyyətlərarası Dialoq Forumunda iştirak məqsədilə ölkəmizdə səfərdə olan ASEAN Parlament Assambleyasının (AIPA) baş katibi Siti Rozaimeriyanti ilə görüşüb.
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova Cənub-Şərqi Asiya Dövlətləri Assosiasiyasının Parlamentlərarası Assambleyasının Baş katibi ilə görüşüb (02/05/2024))