Sinqapurda azərbaycanlılar tərəfindən yaradılan dənizçilik texnologiya startapı böyük bir layihədə tərəfdaş seçilib
No:223/23, Ermənistanın Azərbaycana qarşı Beynəlxalq Ədalət Məhkəməsində qaldırdığı əsas iddia sənədinə baxılmanın dayandırılmasına dair mətbuat məlumatı
25 aprel 2023
No:220/23, Azərbaycan Respublikası tərəfindən Laçın-Xankəndi yolunun başlanğıcında sərhəd nəzarət-buraxılış məntəqəsinin təsis edilməsi barədə bəyanat
17 aprel 2023-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının Energetika Nazirliyinin Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri Rövşən Kərimov və Filippin Respublikasının Energetika Departamentinin Enerji siyasəti və Planlama Bürsunun direktoru Maykl Sinokruz arasnda video konfrans formatında görüş keçirilmişdir.
20 aprel 2023
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkilinin (Ombudsmanın) Başlıbel qətliamının 30-cu ildönümü ilə bağlı beynəlxalq ictimaiyyətə MÜRACİƏTİ 2023.04.18
19 aprel 2023
No:206/23, Ermənistan tərəfindən əsir götürülmüş Azərbaycan hərbçilərinə qarşı törədilən işgəncə ilə bağlı mətbuat məlumatı
17 aprel 2023
Ermənistan tərəfindən saxlanılan Azərbaycan hərbi qulluqçusuna qarşı işgəncə və qeyri-insani rəftarla bağlı faktlara dair Ombudsmanın müraciəti 2023.04.13