No:176/20, Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər naziri Ceyhun Bayramovun Rusiya Federasiyasının Xarici İşlər naziri Sergey Lavrov ilə telefon söhbəti baş tutub
Nazir Ceyhun Bayramov Rusiya Xarici İşlər naziri Sergey Lavrovun təbriklərini qəbul edib.
Tərəflər iki ölkə arasındakı münasibətlərin geniş spektri üzrə fikir mübadiləsi aparıblar, strateji tərəfdaşlıq münasibətlərinin inkişafı üzrə səylərin bundan sonra da davam etdiriləcəyini vurğulayıblar.
Nazir Ceyhun Bayramov Ermənistan tərəfindən Azərbaycan-Ermənistan sərhədində törədilən son hərbi təxribat və bölgədəki gərgin vəziyyət ilə bağlı rusiyalı həmkarını məlumatlandırıb və yaşanan bu gərginliyin əsas səbəbinin məhz Ermənistanın 30 ilə yaxındır ki, davam edən təcavüzkar siyasətinin olduğunu vurğulayıb.
Rusiya Xarici İşlər naziri hər iki tərəfi atəşkəsə riayət etməyə və bölgədə gərginliyin azaldılması üçün tədbirlər görməyə çağırdıqlarını qeyd edib.

No:176/20, The Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov had a telephone conversation with Sergey Lavrov, the Minister of Foreign Affairs of the Russian Federation
Minister Jeyhun Bayramov accepted congratulations from Russian Foreign Minister Sergey Lavrov.
The sides exchanged views on a wide range of relations between the two countries and emphasized that efforts to develop a strategic partnership will continue.
Minister Jeyhun Bayramov informed his Russian counterpart about the recent military provocation committed by Armenia on the Azerbaijan-Armenia border as well as the tense situation in the region and emphasized that the main reason for this tension is Armenia's aggressive policy, which has been lasting for almost 30 years.
The Russian Foreign Minister noted that they have called on both sides to adhere to the ceasefire and take measures to reduce tensions in the region.